Životnosť parkiet:

Ak premýšľate nad výberom podlahy pre Váš dom, byt a nechcete, aby to bola investícia len na pár rokov, sú pre Vás drevené masívne parkety tou najlepšou voľbou. Ich životnosť je viacnásobne vyššia ako u iných podláh (100 až 200 rokov ). Je to aj vďaka možnosti ich viacnásobného prebrúsenia a celkového zrenovovania.

Údržba parkiet:

Vďaka ich kvalitnému vybrúseniu a kvalitnej povrchovej úprave sú parkety veľmi ľahko ošetrovateľné, sú hygienickou podlahou. Stačí ich povysávať, vytrieť vlhkou handrou. Doporučujeme používať ochranné a ošetrujúce prípravky na to určené.

Parkety a naše zdravie..:

Drevená parketová podlaha pôsobí priaznivo na zdravie človeka. Má malú elektrickú vodivosť, čo znamená, že sa staticky nenabíja a preto v minimálnej miere viaže prach. Tento fakt, a to, že sa parkety lepia celoplošne lepidlom k podkladovej ploche, bráni usadzovaniu prachu a šíreniu rôznych mikroorganizmov, či už na jej povrchu, alebo pod ním. Pri dnešných čoraz častejších alergických ochoreniach sú to jej neoceniteľné vlastnosti. Parkety sú akýmsi indikátorom životných podmienok človeka. Klíma miestnosti 19- 22 C a 50-60% relatívnej vlhkosti je najviac vhodná tak pre ne ako aj pre zdravie a príjemný pocit človeka. Parkety pôsobia teplo a príjemne aj na naše nohy.

Parkety a životné prostredie:

Ľudia s citom pre životné prostredie sa čím ďalej, tým viac obklopujú drevom ako stavebným materiálom. Drevom nahrádzajú aj iné materiály. Je to celosvetový trend. Drevo je jediným dorastajúcim stavebným materiálom. Ťaží sa z kontrolovanej ťažby t.j. menej sa vyrúbe ako dorastie. Aj spotreba elektrickej energie pri výrobe parkiet je nižšia ako u iných podláh.