Renovácia parkiet

Renovácia drevenej podlahy: Parkety ako nové

 Stále častejšie sa stretávame s prípadmi, keď sa zákazník rozhodne prekryť staré drevené parkety laminátovou alebo hotovou drevenou podlahou bez toho, aby si uvedomil, že stará drevená podlaha sa dá prebrúsiť a zrenovovať. Veľa zákazníkov ani netuší, akú krásnu drevenú podlahu doma má. Neberie sa pritom ohľad ani na životné prostredie a v stále väčšej miere sa používajú materiály, ktoré sa ekologicky obtiažne likvidujú. Snahou parketárov by preto malo byť informovanie koncového zákazníka o možnostiach renovácie pôvodnej drevenej podlahy, ktoré by v konečnom dôsledku mohli zmierniť negatívny dopad na životné prostredie.

 Zvážte svoje úmysly ešte predtým, než sa rozhodnete svoju opotrebovanú podlahu prekryť kobercom alebo vymeniť za plávajúcu podlahu. Existuje niekoľko dôvodov PREČO uprednostniť DREVENÚ PODLAHU. Súčasné technológie umožňujú renovovať znečistené a opotrebované drevené podlahy tak, aby vypadali ako nové. Vedeli ste, že drevená podlaha je hodnotnejšie pretože sa jedná o prírodný produkt? Parkety sú priaznivejšou voľbou z hľadiska zdravia aj životného prostredia. Na rozdiel od plávajúcich a iných podláh majú drevené podlahy dlhšiu životnosť,  možnosť renovácie v priebehu životnosti a sú ľahké na údržbu. Vedeli ste, že parkety majú priaznivý vplyv na klímu v miestnosti?

 Radi by sme Vám pripomenuli jedno jednoduché pravidlo, ktoré každý podlahár síce dobre vie, ale predsa naň občas zabudne. Môžete používať tie najlepšie laky na svete a predsa nedocielite dobrý vzhľad podlahy, pokiaľ nebola správne a dôkladne vybrúsená. Platí to aj opačne; môžete používať najlepšie brúsne prostriedky na svete, ale pokiaľ lak nebol aplikovaný správne alebo je nekvalitný, tak sa Vám dobrý vzhľad podlahy nepodarí docieliť.

 

ŠIROKÁ PONUKA POVRCHOVÝCH ÚPRAV

 Skôr ako sa sami pustíte do renovácie vašej drevenej podlahy, potrebujete vhodné náradie a produkty, aby ste mohli prácu perfektne zvládnuť. Nezabúdajte, že aj pri pravidelnom čistení a údržbe bude vaša drevená podlaha raz vyžadovať renováciu. Tá zahrňuje prebrúsenie podlahy a nanesenie novej vrstvy ochranného laku.

 Široká ponuka na trhu je nepriehľadná. Zákazník stráca prehľad a nevie akú povrchovú úpravu si zvoliť. Pri renovácii drevených podláh si môžeme vybrať niektorý zo systémov úpravy povrchu: lakovanie pomocou lakov na báze vody alebo na báze rozpúšťadiel, olejovanie, voskovanie prípadne olejovoskovanie. Pri výbere lakov na vodnej bázy, olejov a olejovoskov existuje aj možnosť tónovania. Môžete si však vybrať aj prírodný vzhľad povrchovej úpravy, ktorý uchová farebný tón vašej drevenej podlahy.

 Je veľmi dôležité si uvedomiť, v akých priestoroch chcete lakovanie podlahy použiť.

Záleží na tom, či chcete lak použiť v byte kde sa očakáva skôr stredná záťaž, alebo v priestoroch školy kde sa predpokladá silná záťaž, prípadne vo verejných priestoroch či reštauráciách kde sú podlahy vystavené obzvlášť silnej záťaži. Môžete si vybrať aj vami požadovaný lesk podlahy: lesk, polomat alebo mat.

 

 

Kontakt

Parkety Plachý

plachypavol@stonline.sk

Jastrabie nad Topľou 140
okr. Vranov nad Topľou

0918 673 741
0903 613 448
057 44 312 02

Vyhľadávanie

TOPlist

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode