Dobré rady

05.06.2010 00:00

 

Údržba parkiet:

Vďaka ich kvalitnému vybrúseniu a kvalitnej povrchovej úprave sú parkety veľmi ľahko ošetrovateľné, sú hygienickou podlahou. Stačí ich povysávať, vytrieť vlhkou handrou. Doporučujeme používať ochranné a ošetrujúce prípravky na to určené.Parkety a naše zdravie..:

Drevená parketová podlaha pôsobí priaznivo na zdravie človeka. Má malú elektrickú vodivosť, čo znamená, že sa staticky nenabíja a preto v minimálnej miere viaže prach. Tento fakt, a to, že sa parkety lepia celoplošne lepidlom k podkladovej ploche, bráni usadzovaniu prachu a šíreniu rôznych mikroorganizmov, či už na jej povrchu, alebo pod ním. Pri dnešných čoraz častejších alergických ochoreniach sú to jej neoceniteľné vlastnosti. Parkety sú akýmsi indikátorom životných podmienok človeka. Klíma miestnosti 19- 22 C a 50-60% relatívnej vlhkosti je najviac vhodná tak pre ne ako aj pre zdravie a príjemný pocit človeka. Parkety pôsobia teplo a príjemne aj na naše nohy.Životnosť parkiet:

Ak premýšľate nad výberom podlahy pre Váš dom, byt a nechcete, aby to bola investícia len na pár rokov, sú pre Vás drevené masívne parkety tou najlepšou voľbou. Ich životnosť je viacnásobne vyššia ako u iných podláh (100 až 200 rokov ). Je to aj vďaka možnosti ich viacnásobného prebrúsenia a celkového zrenovovania.Parkety a životné prostredie:

Ľudia s citom pre životné prostredie sa čím ďalej, tým viac obklopujú drevom ako stavebným materiálom. Drevom nahrádzajú aj iné materiály. Je to celosvetový trend. Drevo je jediným dorastajúcim stavebným materiálom. Ťaží sa z kontrolovanej ťažby t.j. menej sa vyrúbe ako dorastie. Aj spotreba elektrickej energie pri výrobe parkiet je nižšia ako u iných podláh.Montáž:

Vážení zákazníci, majte na pamäti, že masívne drevo je kráľovský materiál. Keď sa majú v plnej miere uplatniť jeho vlastnosti a keď chcete predísť rôznym väčším či menším sklamaniam, nemali by ste nijako podceniť jeho montáž. Ideálnym riešením je preto pre Vás zveriť túto montáž do rúk odbornej podlahárskej firme. Pri jej výbere dbajte na to, aby to bola firma renomovaná s patričnými skúsenosťami, vybavená kvalitnými brúsnymi strojmi, meračom vlhkosti poteru, používajúca kvalitný pomocný materiál (laky, lepidlá, tmely) a na záver Vám poradí, ako túto podlahu udržiavať a vytvárať pre ňu vhodné podmienky, aby Vám prinášala radosť po celý život. Keď sa aj napriek tomu všetkému rozhodnete pre montáž vlastnými silami, poraďte sa v maximálnej možnej miere o všetkých postupoch a pomocných materiáloch s odborníkmi.

 

Kontakt

Parkety Plachý

plachypavol@stonline.sk

Jastrabie nad Topľou 140
okr. Vranov nad Topľou

0918 673 741
0903 613 448
057 44 312 02

Vyhľadávanie

TOPlist

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode