.-

19.04.2016 14:26

 

 

Technický popis - skladba športovej drevenej podlahy.

 

 

1.) Hydroizolácia proti zemnej vlhkosti

               Izolácia z asfaltových hydroizolačných pásov -V60S35 (napr. Hydrobit). Pásy sa navzájom zvárajú natavením a vytvaruje sa z nich homogénna vaňa do výšky konštrukcie podlahy,číže podlaha je bezpečne chránená od vlhkosti z podkladového betónu a od prípadnej vlhkosti v stenách. Táto hydroizolácia je viacnásobne bezpečnejšia voči vplyvom zemnej vlhkosti,ako napr. izolácia z PE fólie.

2.) Odpružený rošt zo smrekových vysušených kalibrovaných dosák   

               Tento rošt sa skladá z dvoch vrstiev dosák hr.25mm,podložených vyrovnávacími terčíkmi a záklopu zo    smrekových dosák hr.25mm.Na túto konštrukciu sa následne namontujú drevené masívne parkety .

Pri montáži roštu sa používa laserový zameriavač,čim sa získa dokonala rovinatosť celej podlahy.

Konštrukcia nami ponúkanej podlahy zaručuje jej ideálne odpruženie v každom jej mieste rovnaké.

3.) Nášľapná vrstva - Klasické masívne parkety Dub hr. 21mm

               Parkety sa po namontovaní viacnásobne prebrúsia. Následne sa na podlahu aplikuje základný lak,na ktorý sa namaľujú čiary ihrísk,a v prípade požiadavky aj plošné farebné odlíšenia ihrísk ,alebo logo školy.

Celá podlaha sa v ďalšom kroku prelakuje dvoma vrstvami vrchného športového polyuretanového dvojkomponentného laku s certifikátom pre športové účely - DIN 18032. Nakoniec sa podlaha olištuje a vyfrézuju sa potrebné otvory pre kotviace prvky telocvičného náradia.

 

-Nášľapnú vrstvu:  Drevené masívne parkety hr.21mm vyrába naša firma.

 Okrem iného je ich hlavnou prednosťou dlhšia životnosť z dôvodu ich vyššej konštrukčnej pevnosti a z dôvodu možnosti väčšieho počtu prebrúseni pri renováciach,keďže nášľapná -prebrúsiteľná vrstva od pera a drážky je až 11mm.

Parkety z dreviny Dub,vysušené na 8%+- vykazujú vysokú rozmerovú stálosť pri zmenách vlhkosti a teploty prostredia.

To znamená,že pri dodržaní základných pravidiel montáže a následnej údržby a starostlivosti zo strany investora, je celková plocha podlahy maximálne rozmerovo stála.

Podkladový betón pod našou športovou podlahou nie je potrebné vyrovnávať-(poterom ,alebo nivelačnou hmotou)-,keďže súčasťou tejto podlahy sú vyrovnávacie terčíky.

 

 

Kontakt

Parkety Plachý

plachypavol@stonline.sk

Jastrabie nad Topľou 140
okr. Vranov nad Topľou

0918 673 741
0903 613 448
057 44 312 02

Vyhľadávanie

TOPlist

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode